Saat 15:30'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün Sürat kargoya teslim edilir.

Drone

Sırala:

DRONE


Drone aynı zamanda insansız / pilotsuz hava aracı adını alan uzaktan kontrol edilebilen ve birçok farklı amaç için kullanılan hava araçlarıdır. İnsansız hava araçlarını çalışma şekillerine göre ikiye ayırmak mümkündür.  Wifi ile bağlanarak ya da kumanda ile yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Wifi ile telefonunuzla bağlantı kurarak uzaktan yönetebilir ya da kumandası ile istediğiniz komutu verebilirsiniz. Sitemizde şuan satışta olan insansız hava araçları kumanda ile yönetilmektedir. İnsansız hava araçlarının pervane sayıları minimum 4 olmak üzere değişiklik gösterebilir. Dört pervanesi olan insansız hava araçları en simetrik ve sabit olan modellerdir. Yani dikey düzlemde yükselme ve alçalma hareketleri ile çalışır. Dört pervaneli drone için, dört köşesinde drone motoru ve motorun üstünde drone pervanesi bulunur. Her motor sahip olduğu pervaneyi çalıştırır. İnsansız hava araçlarının genel yapısını inceleyecek olursak tam orta kısmında ana kart ve batarya bulunur. Bu bataryalardan kollara kablolar yardımıyla akım dağılır. Akım motora ulaşır ve pervaneyi çalıştırır.


Peki, pervaneler nasıl çalışır?


Drone çapraz olarak (ön-arka, sağ -sol görünümü kazanır) x ve y koordinatlarına göre tutulduğunda, x ekseni üzerindeki pervaneler aynı yöne, y ekseni üzerindeki pervaneler ise aynı yöne hareket eder. Örneğin y ekseni üzerindeki pervaneler saat yönüne, x ekseni üzerindeki pervaneler saat yönünün tersine hareket eder. Bunun sebebi tork yani döndürme kuvvetini dengelemektir.


İnsansız hava aracı olan Drone, kamera eklenmesi birçok alanda farklı amaçlarla kullanılmasına olanak sağladı. Sitemiz üzerinden kameralı drone ve kamerasız drone bilgisine ulaşabilirsiniz.


Drone pek çok alanlarda kullanılmaktadır. Örneğin tarım alanında bitki eken insansız hava araçları, haritalama alanında geniş çekim yapan insansız hava araçları, pazarlama alanında reklam çekimleri için ya da düğün çekimlerinde, şehir tanıtım videolarında, belgesellerde, savunma sanayisi için askeri insansız hava araçları ışık şovlarında hatta kargo olarak bile drone kullanımı mevcut.

Drone çerçeve, motor, pervane, pil, ESC gibi parçalardan oluşmaktadır. Sitemizden drone yedek batarya, drone yedek kumanda ve yedek drone motorunu sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.