Saat 15:30'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün Sürat kargoya teslim edilir.

Tablet Batarya

Sırala:
Tablet Batarya

Tablet Batarya


Tablet bataryalarında kullandığımız pil Li-po pillerdirLi-po pilleri inceleyecek olursak; Lİ-po tablet piller yenilenebilir ve şekil değiştirilebilir. Şekil değiştirilebilir olması dışarıdan büyük bir darbe ya da baskı olmadığı sürece mevcut şeklinin bozulmasına sebep olur fakat tablet pilinin patlamasını önler. Bu özellik de diğer tablet pillerine göre büyük avantaj sağlar.

Dikkat edilmesi gereken husus ise kesici ,delici bir aletle tablet bataryasının temas etmemesidir. Tablet bataryalarında kullandığımız Li-po pillerin her bir hücresi için gerilim değerinin 3V un altına düşmesi durumunda tablet bataryasında şişme olabilir. Tam şarj halinde ise 4.20V u aşmamak gerekir. Aynı zamanda sıcakta kalması da tablet pilinin şişmesi için bir sebeptir. Pilin kapasitesinden fazla  akım verilmemelidir. Tablet bataryaların voltajı pillerin sayısına göre değişiklik gösterir.


Tablet bataryaları, boyutu ile mAh ve voltaj değerine göre, bataryanın kenar çıkıntısı ve şekline göre, soketin batarya üzerindeki konumuna ve soketin şekline göre ayırt edilebilir. Tabletinizin bataryası arızalandığında tablet yedek parça konumunda olan tablet bataryasını, kendi tabletinizin modeline göre yada tabletinizin boyutu, mAh ve Voltaj değerine göre temin edebilir, Apple, Asus, Acer, Samsung, Reeder, Hometech, Vestel, Casper,Turkcell gibi tablet üreticilerinin tablet batarya ve pillerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.