Saat 15:30'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün Sürat kargoya teslim edilir.

Tablet Dokunmatik ve LCD Ekran

Sırala:
Tablet Dokunmatik ve LCD Ekran

Tablet Dokunmatik ve LCD EkranLcd dokunmatik ekranlarda daha önceleri rezistif dokunmatik ekran kullanılıyorken şimdi son teknoloji olan  kapasitif dokunmatik ekranlar kullanılıyor. Peki bu kapasitif ekran nedir?

Kapasitif ekranlarda rezistif ekranlardan farklı olarak tek bir bütünleşik ekran bulunuyor. Rezistif gibi korumaya yönelik cam ve altında dokunmatik ekran bulunmaz. Tüm özellikleri tek bir parçada toplamıştır. Kapasitif ekranın tamamı elektrostatiktir. Bu da elektrik algılamasıyla harekete geçtiği anlamına gelir. Ekran, vücuttaki elektriği algılayıp bu elektrik sayesinde fonksiyonlarını yerine getirmeye başlar. Rezistif ekran sadece tek parmak algılaması yaparken kapasitif ekran beş parmağa kadar algılama yapıp hepsi ile de farklı bir işlem yapılmasına olanak sağlar. Dokunmatik ekranlarda iki parmakla ekran büyütme yada küçültme özelliği de kapasitif ekran ile birlikte gelmiş bulunmakta.


İnce yapı, hafiflik ve ekran keskinliğine sahip olan bu ekranlar sayesinde tabletler son derece konforlu kullanıma sahip cihazlara dönüşmüştür.Tablet ekranları dokunmatik , LCD, Dokunmatik ve LCD olarak üç farklı ürün olarak bulunmaktadır.Birçok tablet üretici firmasının Apple, Samsung, Vestel, Asus, Lenovo, Casper, Hi-Leve , Grundig, Codagen,  Alcatel, Reeder gibi birçok markanın tablet ekranına sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Ekranları temin ederken dikkat etmeniz gereken tabletinizin modeli ve almak istediğiniz tablet ekranının soketin üzerinde bulunan soket numarasıdır. Soketinizin şekli ve uzunluğu da dikkat etmeniz gereken bir başka unsurdur.