Saat 15:30'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün Sürat kargoya teslim edilir.

Şarj Soketi

Şarj Soketi

Tablet Şarj Soketi


Gerek tabletler için gerekse telefonlar için kullanılan şarj soketleri, cihazınızın şarj girişinde bulunan soketin arızalanması yada hasar görmesi sonucunda yenileme ihtiyacı hissettiğiniz durumlarda rahatlıkla temin edebileceğiniz küçük ebatlı bir cihazdır.


Cihazın darbe alması, düşmesi, soketin oksitlenmesi, ani elektrik akımından dolayı kısa devre oluşması gibi sebepler şarj soketinin narin yapısının hasar görmesine sebep olabilir. Bu hasarlar şarj soketinin yamulması, soketinin ayaklarının kırılması, bükülmesi, olabileceği gibi şarj entegresini de bozabilir. Bu durumda soketinizi yenilemeniz ve tableti anakartına kadar açıp eski soketi yerinden çıkararak yeni şarj soketini, soket yuvasına lehimlemeniz gerekmektedir. Lehimleme işleminden sonra tekrar tablet içerisinden çıkardığınız cihazları aynı düzende yerleştirip tableti toplamanız gerekmektedir. Bu işlemi genelde teknik servisler gerçekleştirir.

Cihazın şarj soketini değiştirdikten sonra temizliğine, çok fazla şarjda takıp çıkarmamaya ve baskı yapmamaya özen göstermelisiniz.