Powerbank nedir?

Yazan ali 13/10/2017 0 Yorumlar

Powerbank nedir? Öncelikle bu soruyu cevaplandırmak gerekiyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, mobil cihazlar büyük bir ivme kazanmış durumda. Günün her saati kullandığımız akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazların şarj süreleri bazen yeterli olamayabiliyor. İşte Powerbank tam bu noktada devreye giriyor. Peki, satın alırken en iyi Powerbank nasıl seçilir? 

Powerbank alırken dikkat etmeniz gerekenler
Powerbank seçerken belli başlı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Evet alacağımız cihazın performanslı bir ürün olmasına dikkat etmeliyiz ama her şeyin başında güvenliği düşünmemiz gerekiyor. Bu yüzden powerbank satın alırken, uygun fiyatlı ürün seçerken bile markanın güvenilirliğine dikkat etmemiz gerekir.

 

Aradığımız ürünü seçerken dikkat edilecek en önemli başlıkları, mAh değeri, güç çıkışı, verimlilik gibi başlıklarla sıralayabiliriz. İsterseniz bu maddelerden en önemlilerden biri olan mAh değeri ile yazımıza giriş yapalım.

 

Powerbank mAh değerleri
Öncelikle alacağınız Powerbank için hangi mAh seviyesinde bir powerbank alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Saatte depolanan mili amper miktarını bizlere gösteren mAh değeri, mobil cihazların satın alımında da önemli bir karar kaynağını oluşturuyor.

Powerbank ile hangi cihazları şarj edeceğinizi iyi iyi düşünün. İhtiyacınıza göre bir ürün satın alacağınız için seçtiğiniz powerbank bu cihazların gereksinimlerini karşılamalı. Genellikle powerbank ile akıllı telefonlarımızı şarj ederiz. 3000 mAh batarya kapasitene sahip bir akıllı telefonu 3. kez tam şarj edebilmek içni 10400 mAh kapasiteye sahip bir powerbank gayet işinizi görecektir.

 

Powerbank şarj etme hızları
Cihazlarınızı şarj etmek dışında, onları ne kadar hızlı şarj ettiğiniz de inanılmaz önemli. Bundan 2-3 sene öncesinde olsa, 1A çıkış veren cihazları tercih edebilirdiniz. Ama içinde bulunduğumuz dönemde tem akıllı telefon batarya kapasiteleri çok arttı, hem de UBS Type-C‘nin yaygınlaşmasıyla telefonları şarj etme süreleri kısaldı.

 

Bu yüzden powerbank alırken 2A‘nın altına düşmemenizi öneriyoruz.

 

Powerbank üzerinde bulunan çıkışlar önemli
Alacağınız ürünün üzerindeki çıkışlarda sahip olduğunuz mobil cihazlara göre olmalı. Hem tablet hem de akıllı telefon kullanan biriyseniz bazen tek USB portlu bir powerbank ihtiyacınız olan enerjiyi size veremeyebilir. Bu yüzden üzerinde 2 adet 2A’lık güç çıkışı bulanan modeller arasında seçim yapabilirsiniz.

Yorum Ekle