Saat 15:30'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün Sürat kargoya teslim edilir.

Toner

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Toner

  TONERBilgisayarlarla birlikte kullanmaya başladığımız matbaa cihazı olan yazıcıların baskı yapıp görüntü elde  edebilmesi için en temel yardımcı malzeme tonerdir. Toner için tozlardan oluşur yada kuru halde bulunan  mürekkebin saklandığı alandır da diyebiliriz. Toner tozları birçok kimyasalın bir araya gelmesiyle oluşur.  


Bilgisayar sarf malzemeleri arasında en çok tercih edilen ve tüketilen ürünlerden biridir. Toner tozlarının sarı, siyah, macenta ve mavi rengini bulmak mümkündür. 

Genel anlamda tonerlerin çalışma şeklinden bahsedecek olursak; yazıcıdaki manyetik merdane, baskı yapması gereken yere gerekli miktarda toner tozu alarak kağıt üzerinde görüntüyü oluşturur.


Lazer yazıcılarda ise statik elektriğin yüklendiği silindir drum adını alır. Drum, bilgisayardan aldığı komut ile lazer drum üzerinde yazılması gereken alanları pasifleştirir. Toner tozu da bu pasif alanlara göre konumlanır. Bu noktadan sonra ise gerekli sıcaklığı verip tozları eriterek kağıt üzerine yapıştırır ve baskı görüntülenir.


Lazer yazıcıların çalışma mantığını, toner tozu statik elektrik ile önce kâğıda yapışması, ardından 200°C de tozların erimesiyle baskı oluşturulması şeklinde özetleyebiliriz. Lazer yazıcılar için üretilmiş tonerler, bittikleri zaman tekrar doldurulabilir yapıdadır. Her makine için farklı yapıda ve özellikte olanı bulunabilir.


Sitemizde özellikle HP markanın birçok farklı modelde HP muadil tonerini bulmanız mümkündür.